سال 1396 {اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال}               استفاده نادرست از اینترنت ، تضادهای شخصیتی و فرهنگی را به وجود می آورد .                استفاده از فضای مجازی را باید مدیریت کرد .                
پنل کاربری
کاربر میهمان ، خوش آمدید


نظر سنجی
آیا تا به حال از مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان و کارگاههای آموزشی آن بازدید نموده اید؟
ثبت نظر
نظر سنجی
تاثیر حذف مالیات آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای بر کیفیت آموزش آنها به چه میزان بوده است ؟
ثبت نظر
تصویر روز

مقدمه ای بر مسابقات ملی مهارت‏


              

 

معرفي مسابقات ملي مهارت


با توجه به تاثير مسابقات جهاني مهارت در ارتقاء سطح مهارتهاي فني كارگران و صنعتگران جوان كشورهاي عضو سازمان  IVTO و ارائه گزارش در خصوص مسابقات فوق در سال ۱۳۴۹ به بالاترين مقام وقت كشور، دستور تشكيل كميته ملي مسابقات مهارت فني صادر شد.
در اجراي اين فرمان، كوشش وزارت كار وامور اجتماعي معطوف به اين گرديد كه نخستين دوره مسابقات مهارت فني را بين كارگران ماهر و متخصص جوان كشور در سال ۱۳۵۰ برگزار نمايد، بدين جهت اساسنامه كميته ملي مسابقات مهارت فني تهيه و در خرداد سال ۱۳۵۰ به تصويب رسيد. پس از تصويب اساسنامه، مسابقات مهارت فني به صورت سالانه تا سال ۱۳۵۷ بين علاقه مندان مسابقات برگزار گرديد.
پس از عضويت مجدد ايران در سازمان بين المللي آموزش هاي حرفه اي، سازمان آموزش فني و حرفه اي به عنوان متولي امر آموزشهاي حرفه اي و به منظور ارتقاء سطح مهارتي جوانان، برگزاري مسابقات ملي مهارت را به صورت سالانه آغاز نمود. اين مسابقات در سه مرحله شهرستاني، استاني و ملي برگزار شده و در مرحله ملي از استانها در هر رشته يك نفر  (در صورت كسب حد نصاب) مي توانند در مسابقات شركت نمايند.

   

 

         

کلید واژه ها :

مسابقات ملی

تعداد بازدید این صفحه :‌1

{اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال}