سال 1396 {اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال}               استفاده نادرست از اینترنت ، تضادهای شخصیتی و فرهنگی را به وجود می آورد .                استفاده از فضای مجازی را باید مدیریت کرد .                
پنل کاربری
کاربر میهمان ، خوش آمدید


نظر سنجی
آیا تا به حال از مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان و کارگاههای آموزشی آن بازدید نموده اید؟
ثبت نظر
نظر سنجی
تاثیر حذف مالیات آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای بر کیفیت آموزش آنها به چه میزان بوده است ؟
ثبت نظر
تصویر روز

دیدار نماینده شهرستان گرگان وآق قلا در مجلس شورای اسلامی با مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان


روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان گلستان ، از نشست نبی هزار جریبی نماينده مردم شهرستان گرگان وآق قلا و عضو کميسيون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شوراي اسلامي و مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان گلستان خبر داد.
در اين نشست که در محل اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان برگزار گرديد سید علیرضا حسینی طلب مدیر کل ،  با ارائه عملکردي از فعاليتهاي اداره کل آموزش فني و حرفه اي استان  گفت: در اين زمان ميزان توانمندي و مهارت مي تواند در رفع مشکلات و دستيابي به اهداف مردم بسيار مؤثر باشد و فقط درس و مدرک تحصيلي نمي تواند خوشبختي جوانان را تضمين نمايد.
وي  افزود: در حال حاضر مهارت و تخصص در جامعه روبه رشد و صنعتي حرف اول را مي زند و بايد بسيار بر روي مهارت آموزش تأکيد گردد که از ابتداي سال جاري برنامه هاي سازماني حول اين محور مي چرخد.

هزارجریبی نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار ضمن استقبال از همکاری با آموزش فنی وحرفه ای، گفت: با توجه به نقش تأثیرگذار آموزش در بحث اشتغال؛ سعی خواهیم داشت تا جوانان و افراد جویای کار را به سمت فراگیری آموزش های مهارتی سوق دهیم.
وی در ادامه  افزود: بايد نگاه ويژه اي به آموزش فني و حرفه اي داشته باشيم و افراد بايد تکنولوژي ها و آموزشهاي فني و حرفه اي را خوب بشناسند .

هزارجریبی  تصریح کرد :  ليستي از استانداردها و فهرست حرفه هاي آموزشي را در دسترس مردم قرار دهيم تا آنها را بشناسند و با شناخت بيشتري در خصوص ثبت نام اقدام کنند

هزارجریبی همچنين گفت: توسعه مشاغل  کم هزينه در حوزه هايي مانند گردشگري و صنايع خانگي بايد بيشتر در آموزشهاي فني و حرفه اي مد نظر قرار گيرد.

 مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان در پایان پیشنهاد کرد: با توجه به اینکه حجم بسیار بالایی از مراجعه کنندگان به دفاتر نمایندگان جهت اشتغال بوده و اغلب آنها نیز فاقد مهارت هستند، مشاوره و هدایت شغلی و آموزشی این افراد با همکاری مرکز شهرستان و اداره کل، آموزش های شغلی نظیر کارآفرینی و آموزش های تخصصی برای ورود به عرصه بازار کار را اجرایی نمائیم.

لازم به ذکر از پس از این دیدار نماینده مردم شریف گرگان و آق قلا به همراه هیات همراه از کارگاههای آموزشی مرکز آموزش فنی وحرفه ای فناوری اطلاعات گرگان بازدید حضوری به عمل آورد .

 
تعداد بازدید کل :‌429
{اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال}