آرم فنی و حرفه ای استان گلستان
سال 1397 {حمایت از کالای ایرانی}               جامعه سالم ، آماده در برابر تهدیدات نوین                استحکام بخشی و صیانت از زیرساخت های کشور               پدافند غیرعامل ، افزایش بازدارندگی در سایه حماسه حسینی                
ملاقات عمومی
ملاقات عمومی با مدیر کل روز های
سه شنبه از ساعت 8 صبح الی 12 شماره تماس جهت هماهنگی : 32240662
پنل کاربری
کاربر میهمان ، خوش آمدید


نظر سنجی
آیا تا به حال از مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان و کارگاههای آموزشی آن بازدید نموده اید؟
ثبت نظر
نظر سنجی
تاثیر حذف مالیات آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای بر کیفیت آموزش آنها به چه میزان بوده است ؟
ثبت نظر
تصویر روز

دستاورد های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گلستان در 40 ساله انقلاب اسلامی تشریح شد


انقلاب اسلامى که در سپیده دم 22 بهمن ماه سال 1357 در سرزمین ایران به رهبرى امام خمینى(ره) طلوع کرد و "اعجاز بزرگ قرن"را رقم زد، دستاوردهاى فراوان و بى سابقه اى را در حوزه هاى گوناگون به ارمغان آورد. سید علیرضا حسینی طلب مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان به تشریح دستاورد های  اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گلستان در 40 ساله انقلاب اسلامی پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گلستان ، حسینی طلب در خصوص بخش دولتی در این سازمان گفت : قبل از انقلاب دارای یک مرکز و 4 کارگاه ثابت بوده ایم ؛ اما هم اکنون 19 مرکز و 114 کارگاه ثابت داریم.  همچنین با توجه به رشد کارگاه ها نیز 45 رشته و 590 حرفه دولتی داریم که قبل از انقلاب تنها 4 رشته و 6 حرفه دولتی داشته ایم. وی در راستای واگذاری تصدی ها به بخش غیر دولتی افزود : ما امروز 340 آموزشگاه آزاد ، 36 رشته و 270 حرفه غیردولتی داریم که قبل از انقلاب تنها 7 آموزشگاه آزاد ، 3 رشته و 5 حرفه غیردولتی داشته ایم.

حسینی طلب در بخش دیگر از سخنان خود در خصوص توسعه فضای آموزشی در سراسر استان گفت : رشد 70 برابری نسبت به قبل از انقلاب در زمینه توسعه فضای آموزشی داشته ایم. وی افزود : قبل از انقلاب تنها 300 مترمربع فضای آموزشی وجود داشت ولی هم اکنون ما 20 هزار و 811 مترمربع فضای آموزشی در استان داریم که برای آموزش مردم شریف قرار گرفته است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گلستان در خصوص تشریح عملکرد آموزشی بخش دولتی و خصوصی  در سال جاری گفت : در 10 ماهه سال 1397 ما 29 هزار و 317 نفر در بخش دولتی و 20 هزار و 118 نفر در بخش خصوصی آموزش داشته ایم. همچنین وی در خصوص نقش عمده بانوان در این عملکرد آموزشی گفت : در سال 97 سهم بانوان از آموزش دولتی برابر 32.80 درصد و در بخش خصوصی 74.3 درصد می باشد که این نشان دهنده توان بانوان ایرانی است.

حسینی طلب در بخشی دیگر از سخنان خود تعداد گواهینامه های صادر شده در طول چهل ساله انقلاب را بیش از نیم میلیون اعلام کرد.

 
تعداد بازدید کل :‌173
{حمایت از کالای ایرانی }