آرم فنی و حرفه ای استان گلستان
جامعه سالم ، آماده در برابر تهدیدات نوین                پدافند غیرعامل ، افزایش بازدارندگی در سایه حماسه حسینی                سال 99 ( سال جهش تولید )                
ملاقات عمومی
ملاقات عمومی با مدیر کل روز های
سه شنبه از ساعت 8 صبح الی 14 شماره تماس جهت هماهنگی : 32240662
آموزش مجازی


نظر سنجی
آیا تا به حال از مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان و کارگاههای آموزشی آن بازدید نموده اید؟
ثبت نظر
نظر سنجی
تاثیر حذف مالیات آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای بر کیفیت آموزش آنها به چه میزان بوده است ؟
ثبت نظر
نظرسنجی وب سایت
تصویر روز


افزایش برخورداری عشایر استان گلستان از آموزش های مهارتی


در راستای اجرای دستوالعمل طرح توانمندسازی مستمر عشایر جلسه ای در روز سه شنبه 30 اردیبهشت ماه با حضور نمایندگان و کارشناسان ادارات کل آموزش فنی و حرفه ای و امور عشایری استان گلستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان، سیدرضا مفیدی رئیس اداره آموزش، پژوهش و برنامه ریزی اداره کل گفت: طرح توانمندسازی مستمر عشایر با هدف کاهش فاصله عشایر با سایر اقشار اجتماعی، بالا بردن توان کار عشایر و در نهایت افزایش سهم جامعه عشایر در تولید ارزش های اقتصادی و اجتماعی است.
وی افزود: با بهره گیری از ظرفیت و پتانسیل های موجود سایر دستگاه ها و نهادها می توانیم برخورداری عشایر مستقر در استان گلستان را از حرفه های متنوع آموزشی افزایش دهیم.
مفیدی تصریح کرد: برنامه ریزی های صورت گرفته تا عشایر استان از آموزش های مهارتی با رویکرد امور دامی و زراعی بهره مند شوند.
وی در بخشی دیگر گفت: اولویت این اداره کل در توانمندسازی عشایر تنوع بخشی به حرفه های آموزشی خصوصا مشاغل خرد زنان و آموزش به جوانان ،جمعیت فعال و گروه های پیشرو در تعاونی ها و جمعیت تشکل خرد زنان است.
ایشان همچنین افزود: به منظور عرضه و ارائه دستاوردهای آموزشی در حوزه عشایر، نمایشگاهی در استان برپا خواهد شد.
نجفی معاون اداره کل امور عشایر استان گلستان ، اجراي آموزش هاي مهارتي فني و حرفه اي در حوزه عشایری را مهم ترين اقدام در جهت افزودن مهارت مورد نیاز این قشر دانست و گفت : بر اساس اطلاعات بدست آمده عشایر استقبال بسیار خوبی از مهارت آموزی به عنوان یک نیاز اساسی دارند.
وی افزود : امکانات ایجاد شده برای اجرای آموزشهای فنی و حرفه ای در منطقه عشایری شهرستان گنبدکاووس در سطح مطلوبی است .
همچنین محمدرضا ملکان رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای گنبدکاووس در خصوص عملکرد آموزشی این مرکز در حوزه آموزش عشایر در سال گذشته گفت: این مرکز در سال گذشته توانست 65 نفر از عشایر مستقر در شهرستان را از آموزش های مهارتی بهره مند سازد.
 
تعداد بازدید کل :‌34