آرم فنی و حرفه ای استان گلستان
جامعه سالم ، آماده در برابر تهدیدات نوین                پدافند غیرعامل ، افزایش بازدارندگی در سایه حماسه حسینی                سال 99 ( سال جهش تولید )                
ملاقات عمومی
ملاقات عمومی با مدیر کل روز های
سه شنبه از ساعت 8 صبح الی 14 شماره تماس جهت هماهنگی : 32240662
آموزش مجازی


نظر سنجی
اهمیت آموزش های مجازی در مهارت آموزی به چه میزان است ؟
ثبت نظر
نظر سنجی
تاثیر حذف مالیات آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای بر کیفیت آموزش آنها به چه میزان بوده است ؟
ثبت نظر
تصویر روز

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان:
بیش از 260 زن سرپرست خانوار در استان گلستان از آموزش های مهارتی بهره مند شدند


جلسه هم اندیشی تفاهم نامه همکاری سه جانبه سازمان آموزش فنی و حرفه ای، معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری و وزارت کشور در خصوص توانمندسازی زنان سرپرست خانوار با حضور سیدعلیرضا حسینی طلب میدرکل آموزش فنی و حرفه ای استان، غیناقی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری، مشاورین بانوان دستگاه های اجرایی و نمایندگان دفاتر تسهیلگری استان در روز شنبه 24 خرداد در سالن اجتماعات اداره کل برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان، سید علیرضا حسینی طلب مدیرکل استان گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و محدودی های آموزشی و نیز تعطیلی کارگاه های آموزشی و همچنین بازگشایی کارگاه های آموزشی استان از تاریخ 24 اردیبهشت ماه، تلاش کردیم تا تفاهم نامه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار را به دقت اجرا کنیم و دوره های آموزشی را با توجه به تمام محدودیت ها با کیفیت ارائه نماییم.
وی افزود: موضوع اشتغال صرفا با آموزش تحقق پیدا نخواهد کرد و آموزش فنی و حرفه ای تنها یک حلقه از زنجیره اشتغال است و باید تمامی نهادهای ذیربط موضوع اشتغال به آموزش فنی و حرفه ای کمک کند و این زنجیره اشتغال را کامل کنند تا آموزش های مهارتی به اشتغال پایدار ختم شود.
حسینی طلب تصریح کرد: عملکرد اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در راستای اجرای تفاهم نامه، 261 نفر از زنان سرپرست خانوار در قالب 19 دوره آموزشی و در 11 شهرستان آموزش های مهارتی را فرا گرفتند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان اظهار کرد: این دوره های شامل حرفه های نازک دوز زنانه، پرورش قارچ خوراکی، قالی باف تابلویی، گلیم باف، پرورش توام اردک و ماهی، زراعتکار به لیمو، سازنده تولیدات چرمی دست دوز، قالی باف ترکی، پرورش دهنده زنبور عسل،تولید کننده گیاهان دارویی، قارچ چین، شناسایی و راه اندازی کسب و کارهای کوچک، پلاس باف، تعمیرکار سخت افزار تلفن همراه و دوزنده لباس های سنتی ترکمن است.
غیناقی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری استان گلستان در این جلسه گفت: دفاتر تسهیلگری می توانند با نظارت دقیق، زنان سرپرست توانمند شده از لحاظ مهارتی را به بازار کار و اشتغال متصل نمایند.
وی افزود: سال گذشته طرحی در راستای توانمندسازی 200 زن سرپرست خانوار کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی با اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی داشتیم که طرح موفقی بود و امسال این زنان به بازار کار متصل شدند.
شایان ذکر است در این جلسه مشاوران بانوان دستگاه ها و نیز نمایندگان دفاتر تسهیلگری نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کردند.
 
تعداد بازدید کل :‌130