آرم فنی و حرفه ای استان گلستان
جامعه سالم ، آماده در برابر تهدیدات نوین                پدافند غیرعامل ، افزایش بازدارندگی در سایه حماسه حسینی                سال 99 ( سال جهش تولید )                
ملاقات عمومی
ملاقات عمومی با مدیر کل روز های
سه شنبه از ساعت 8 صبح الی 14 شماره تماس جهت هماهنگی : 32240662
آموزش مجازی


نظر سنجی
اهمیت آموزش های مجازی در مهارت آموزی به چه میزان است ؟
ثبت نظر
نظر سنجی
تاثیر حذف مالیات آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای بر کیفیت آموزش آنها به چه میزان بوده است ؟
ثبت نظر
تصویر روز

استاندار گلستان در جلسه شورای مهارت استان؛
وظیفه داریم مهارت را گسترش دهیم و به نهضت مهارت آموزی بپردازیم


دومین جلسه شورای مهارت استان گلستان برگزار شد.

در سومین روز از هفته ملی مهارت، دومین جلسه شورای مهارت استان با حضور حق شناس استاندار گلستان، ابراهیم کریمی معاون امور اقتصادی استانداری و رئیس شورای مهارت استان، سیدعلیرضا حسینی طلب مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان و دیگر اعضای این شورا در روز چهارشنبه 1 مرداد ماه در محل سالن اجتماعات استانداری استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان، حق شناس استاندار گلستان ضمن تبریک فرا رسیدن هفته ملی مهارت، گفت: مهارت به معنی واقعی کلمه این است که هر یک از ما در هر حرفه ای که مشغول به کار هستیم مهارت لازم را داشته باشیم تا بهره وری و بازدهی کارمان بالا رود.
وی افزود: مهارت فقط برای افراد بیکار و جویای کار نیست، مهارت لازمه همه افراد جامعه هست حتی مدیران هم باید مهارت داشته باشند، مهارت تصمیم گیری،مهارت صحبت با ارباب رجوع، مهارت ارتباط با کارمندان.
حق شناس بیان کرد: مهارت منجر به افزایش بهره بری می شود و وظیفه داریم مهارت را گسترش دهیم و به نهضت مهارت آموزی بپردازیم.
استاندار گلستان گفت: مدرک گرایی باعث شده است که کارایی اقتصادی ما کاهش پیدا کند چرا که نتوانستیم از منابع و نیروی انسانی استفاده بهینه داشته باشیم.
حق شناس تصریح کرد: وجود این شورا را در استان به فال نیک می گیریم و تا دیر نشده باید همه تلاش کنیم تا این شعار پرمعنای نهضت مهارت آموزی به سرانجام برسانیم و امروز این فرصت در دستان ما هست تا بتوانیم در این نهضت مهارت آموزی سهمی داشته باشیم.
استاندار گلستان در ادامه گفت: سرمایه انسانی یکی از ارزشمندترین سرمایه ها است یقینا باید مهارت آموزی سرلوحه کار قرار گیرد تا سرمایه هایی توانمند در کشور داشته باشیم.
وی همچنین گفت: در سال جاری تلاش ما ایجاد ۳۰ هزار فرصت شغلی است و بی شک مبنای ایجاد شغل در بنگاه‌های اقتصادی افزایش بهره‌وری است و بهره‌وری یقیناً به همراه مهارت ایجاد خواهد شد.
در ابتدا سیدعلیرضا حسینی طلب مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان ضمن تقدیر و تشکر از استاندار استان و دیگر اعضای شورا در همراهی و همدلی در جهت گسترش مهارت آموزی در استان، گفت: هدف از تشکیل شورای مهارت در استان این است که گفتمان مهارت آموزی را در استان گسترش دهیم.
وی افزود: در سه سال اخیر آموزش های مهارتی از رشد خوبی برخوردار بوده است به طوری که در سال گذشته در بخش دولتی 32 هزار و 426 نفر در 2 هزار 959 دوره آموزشی، مهارت های لازم به متقاضیان ارائه شده است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان گفت: عملکرد این اداره کل در بخش دولتی در 4 ماهه سال جاری با وجود تعطیلی کارگاه های آموزشی در ابتدای سال با توجه به شیوع بیماری کرونا 7 هزار و 84 نفر در هزار و 14 دوره آموزشی بوده است.
حسینی طلب همچنین گفت: در استان 315 آموزشگاه آزاد فعال داریم که در سال گذشته این آموزشگاه ها توانستند به 27 هزار و 745 نفر آموزش های مهارتی را ارائه کنند.
وی همچنین افزود: در سال گذشته این اداره کل 35 تفاهم نامه همکاری با دستگاه های اجرایی دولتی و خصوصی منعقد کرده است.
شایان ذکر است در این جلسه از امید جافر نوده رئیس مرکز نمونه از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید حاج قاسم سلیمانی شهرستان گرگان، محسن نقوی مربی نمونه استانی از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید حاج قاسم سلیمانی شهرستان گرگان، وحید رجایی مهارت آموخته کارآفرین برتر استانی از شهرستان گنبدکاووس،اسدالله سعادتی نزاد استادکار مهارتی نمونه استانی در حوزه مهارت آموزی در محیط کار واقعی از شهرستان گرگان،حسنیه محمدی موسس نمونه آموزشگاه آزاد استانی از آموزشگاه آزاد نگین دانش شهرستان آزادشهر، فاطمه نساء باستانی، بتول روانبد و پری طالع زاری مربیان نمونه آموزشگاه آزاد از شهرستان های علی آباد، مینودشت و گرگان توسط استاندار گلستان با اهدای لوح تقدیر، تجلیل بعمل آمد.
 
تعداد بازدید کل :‌1325