آرم فنی و حرفه ای استان گلستان
جامعه سالم ، آماده در برابر تهدیدات نوین                پدافند غیرعامل ، افزایش بازدارندگی در سایه حماسه حسینی                سال 99 ( سال جهش تولید )                
ملاقات عمومی
ملاقات عمومی با مدیر کل روز های
سه شنبه از ساعت 8 صبح الی 14 شماره تماس جهت هماهنگی : 32240662
آموزش مجازی


نظر سنجی
اهمیت آموزش های مجازی در مهارت آموزی به چه میزان است ؟
ثبت نظر
نظر سنجی
تاثیر حذف مالیات آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای بر کیفیت آموزش آنها به چه میزان بوده است ؟
ثبت نظر
تصویر روز

به مناسبت گرامیداشت هفته ملی مهارت؛
اولین جلسه شورای مهارت شهرستان مراوه تپه برگزار شد


به مناسبت فرارسیدن هفته ملی مهارت و ششم مرداد روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای ، جلسه شورای مهارت شهرستان با حضور سیفی معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری و سایر اعضاء در محل مرکز آموزش فنی و حرفه ای برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان مراوه تپه، سیفی معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری شهرستان ضمن تبریک هفته ملی مهارت به همه دست اندرکاران آموزش های مهارتی در سطح شهرستان به اهمیت موضوع مهارت آموزی پرداخت و گفت: مراکز آموزش فنی و حرفه ای محل تلفیق علم و عمل و علاقه است و لازمه موفقیت جوانان در کارهای فنی، داشتن علاقه به کار است.
وی همچنین با توجه به اهمیت موضوع مهارت آموزی در اشتغال جوانان خواستار مشارکت خیرین شهرستان در عرصه آموزش های مهارتی شد.
سیفی با اشاره به اینکه مسیر موفقیت لزوماً از دانشگاه نمی گذرد خواستار حضور جوانان جویای کار شهرستان در دوره های آموزشی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان شد.
معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری شهرستان با توجه به اهمیت تشکیل جلسات شورای مهارت شهرستان، خواستار تشکیل مستمر و مداوم این جلسات بر اساس برنامه زمانبندی عنوان شده در دستورالعمل و به صورت فصلی در سطح شهرستان شدند.
در ابتدای این جلسه پارسا رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان ضمن تبریک هفته مهارت و اعیاد بزرگ اسلامی قربان و غدیر ضرورت و اهداف تشکیل شورای مهارت شهرستان را برای اعضاء تبیین نمود.
وی سپس گزارشی از عملکرد مرکز در حوزه های مختلف از جمله تولید ماسک و گان بهداشتی در ایام بحران کرونا توسط مرکز و بخش خصوصی، تولید محتوای آموزشی توسط مربیان مرکز و بارگذاری در فضای مجازی جهت استفاده کارآموزان و علاقمندان، برگزاری مسابقات آزاد صنایع دستی بانوان شهرستان، برگزاری نمایشگاه های مختلف فروش محصولات تولیدی کارآموزان مرکز در حوزه صنایع دستی در سطح شهرستان و استان، اجرای موفق طرح ایران مهارت در سطح شهرستان، تدوین طرح تحولی مرکز، به روز رسانی تجهیزات آموزشی مرکز، پیگیری جهت اتمام کار و افتتاح پروژه در حال احداث مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان ارائه کرد.
پارسا سپس به معرفی طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار پرداخت و از رئیس اتاق اصناف درخواست کرد که در یک جلسه تخصصی ذیل شورای مهارت با حضور تمام اتحادیه های شهرستان این طرح مجدداً معرفی گردد.
پارسا همچنین با توجه به ابلاغ اسامی روستاهای هدف ماده 27 قانون برنامه ششم توسعه به آمادگی این مرکز جهت برگزاری دوره های آموزشی جهت توانمند سازی جوانان 11 روستای هدف این طرح بر اساس نیازسنجی اعلام شده توسط دهیاران روستاهای هدف اشاره کرد.
شایان ذکر است سایر مسئولین حاضر در جلسه به بیان نقطه نظرات خود در خصوص آموزش های مهارتی ، توانمند سازی جوانان و راه های حمایت دستگاه های اجرائی از متقاضیان راه اندازی کسب و کار پرداختند.
 
تعداد بازدید کل :‌41