آرم فنی و حرفه ای استان گلستان
جامعه سالم ، آماده در برابر تهدیدات نوین                پدافند غیرعامل ، افزایش بازدارندگی در سایه حماسه حسینی                سال 99 ( سال جهش تولید )                
ملاقات عمومی
ملاقات عمومی با مدیر کل روز های
سه شنبه از ساعت 8 صبح الی 14 شماره تماس جهت هماهنگی : 32240662
آموزش مجازی


نظر سنجی
اهمیت آموزش های مجازی در مهارت آموزی به چه میزان است ؟
ثبت نظر
نظر سنجی
تاثیر حذف مالیات آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای بر کیفیت آموزش آنها به چه میزان بوده است ؟
ثبت نظر
تصویر روز

در آستانه 6 مرداد روز کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای؛
مجمع نمایندگان استان گلستان در مجلس شورای اسلامی تشکیل جلسه داد


نشست مجمع نمایندگان استان گلستان در مجلس شورای اسلامی به مناسبت گرامیداشت هفته ملی مهارت در روز یکشنبه 5 مرداد ماه در سالن کنفرانس اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان، رحمت اله نوروزی دبیر مجمع نمایندگان استان و نماینده مردم شریف مردم علی آبادکتول و بخش کمالان ضمن تبریک هفته ملی مهارت و تقدیر از زحمات مجموعه آموزش فنی و حرفه ای استان، گفت: مشاغل دانش بنیان با توجه به شرایط موجود باید گسترش یابد و نیاز گسترش مشاغل دانش بنیان، مهارت است.
وی افزود: دولت دیگر جایی برای استخدامی ندارد و باید رویکرد جامعه به سمت مهارت آموزی و مشاغل دانش بنیان رود.
نوروزی تصریح کرد: قبل از پرداخت هر گونه تسهیلات اشتغال زا باید افراد مهارت های لازم شغل را طی کنند.
وی همچنین افزود: مجمع نمایندگان استان حمایت خود را از آموزش های فنی و حرفه ای اعلام میدارد تا آموزش های فنی و حرفه ای بیش از پیش بالنده تر و پویا باشد.
رمضانعلی سنگدوینی نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: آموزش های مهارتی نقش موثری را در ایجاد اشتغال دارد و افراد پس از کسب مهارت های فنی در کارگاه های آموزشی می توانند با دریافت تسهیلات به صورت خوداشتغالی کسب درآمد داشته باشند.
وی افزود: ارتباط دانشگاه ها با صنعت ضعیف است و باید دانشگاه ها به حوزه مهارت ورود پیدا کنند تا فارغ التحصیلان دانشگاهی علاوه بر کسب مباحث آکادمیک، مهارت های لازم را فرا بگیرند.
سنگدوینی گفت: مهارت آموختگان چون توانمندی لازم را جهت ایجاد شغل دارند به فکر استخدام در دستگاه های دولتی نیستند.
سید علیرضا حسینی طلب مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان در ابتدا ضمن خیر مقدم به نمایندگان استان گلستان در مجلس شورای اسلامی، در خصوص ماموریت ها و سیاست های سازمان آموزش فنی و حرفه ای مطالبی را ارائه کرد.
وی همچنین گفت: در سال گذشته 630 حرفه آموزشی در استان ارائه شده است.
حسینی طلب افزود: در 4 ماهه سال جاری با توجه به تعطیلی کارگاه های آموزشی به علت شیوع بیماری کرونا توانستیم 7 هزار و 84 نفر از علاقمندان به آموزش های مهارتی را آموزش دهیم.
وی همچنین گفت: افزایش تعداد مهارت آموختگان و نیز افزایش سرانه آموزش های مهارتی در استان نشان از گسترش فرهنگ مهارت آموزی در استان گلستان دارد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان در ادامه گفت: 3 انتظار مهم را از مجمع نمایندگان استان داریم که نیازمند پیگیری است.
وی در این خصوص گفت: افزایش اعتبارات سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در فصل آموزش قانون بودجه سال 1400 کل کشور از 1/6 به 3 درصد،حمایت همه جانبه در قانون برنامه هفتم توسعه کشور از حوزه مهارت آموزی با تصویب پیشنهادات سازمان متبوع و این اداره کل، اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری در حوزه فرهنگی آموزشی با پیشنهادات این اداره کل و سازمان متبوع برای اصلاح آموزشی بودن این سازمان، انتظارات این اداره کل از مجمع نمایندگان استان است.
 
تعداد بازدید کل :‌126