آرم فنی و حرفه ای استان گلستان
جامعه سالم ، آماده در برابر تهدیدات نوین                پدافند غیرعامل ، افزایش بازدارندگی در سایه حماسه حسینی                سال 99 ( سال جهش تولید )                
ملاقات عمومی
ملاقات عمومی با مدیر کل روز های
سه شنبه از ساعت 8 صبح الی 14 شماره تماس جهت هماهنگی : 32240662
آموزش مجازی


نظر سنجی
اهمیت آموزش های مجازی در مهارت آموزی به چه میزان است ؟
ثبت نظر
نظر سنجی
تاثیر حذف مالیات آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای بر کیفیت آموزش آنها به چه میزان بوده است ؟
ثبت نظر
تصویر روز

به مناسبت گرامیداشت هفته ملی مهارت؛
یادداشت تخصصی به قلم بهرام خدانظری رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان ترکمن با موضوع مهارت آموزی


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان،بهرام خدانظری رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان ترکمن به مناسبت گرامیداشت هفته ملی مهارت یادداشت تخصصی با موضوع مهارت آموزی ارائه کرد.
متن این یادداشت به شرح ذیل است:
 یکی از مسایل عمده برای جوانان، اشتغال می باشد و آنچه مسئله را بغرنج تر می کند جوانان جویای کار است که سالهای عمر خود را نیز برای تحصیلات دانشگاهی گذرانده اند. ولی متاسفانه حتی افرادی که دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی می باشند یا بسیار سخت جذب بازار کار می گردند و یا سالها بیکار بوده و کار متناسب با خود و رشته تحصیلی خود نمی یابند. و یکی از نکاتی که معمولا صاحبنظران در رابطه با وجود این مشکل اساسی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی اظهار می دارند، عدم داشتن مهارت و تخصص لازم برای انجام کار می باشد. یعنی معتقدند چون درسهای تدریس شده در دانشگاهها بیشتر مباحث تئوریک بوده لذا کاربرد عملی نمی تواند داشته باشد و هر چند فرد دارای مدرک است ولی توان انجام کار را ندارد و لذا در بازار کار نیز تقاضا برای اینگونه افراد وجود ندارد و یا اندک است. و یکی از پارامترهای موثر برای اینگونه افراد مراکز آموزش فنی و حرفه ای می باشد.
این نظر وجود دارد که با تقویت و گسترش مراکز آموزش فنی و حرفه ای می توان با جذب محصلین، دانشجویان و افراد دیگر جویای کار در مرکز، مهارتهای لازم با توجه به علاقه آنان آموزش داده شود و مهارت آموختگان به دلیل کسب مهارت و تخصص لازم در رشته مورد علاقه خود بسیار سریع جذب بازار کار شوند.
امید است در سایه الطاف الهی با یادگیری مهارت مشکل بیکاری افراد جویای کارحل شده و دغدغه ای در مورد اشتغال نداشته باشیم.


تعداد بازدید کل :‌159