آرم فنی و حرفه ای استان گلستان
جامعه سالم ، آماده در برابر تهدیدات نوین                پدافند غیرعامل ، افزایش بازدارندگی در سایه حماسه حسینی                سال 99 ( سال جهش تولید )                
ملاقات عمومی
ملاقات عمومی با مدیر کل روز های
سه شنبه از ساعت 8 صبح الی 14 شماره تماس جهت هماهنگی : 32240662
آموزش مجازی


نظر سنجی
اهمیت آموزش های مجازی در مهارت آموزی به چه میزان است ؟
ثبت نظر
نظر سنجی
تاثیر حذف مالیات آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای بر کیفیت آموزش آنها به چه میزان بوده است ؟
ثبت نظر
تصویر روز

به مناسبت گرامیداشت هفته ملی مهارت؛
یادداشت تخصصی به قلم حسن مظاهری رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان رامیان با موضوع مهارت آموزی


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان،حسن مظاهری رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان رامیان به مناسبت گرامیداشت هفته ملی مهارت یادداشت تخصصی با موضوع مهارت‌آموزی ارائه کرد.
متن این یادداشت به شرح ذیل است:

مهارت آموزی و یادگیری تخصصی مشاغل براساس استانداردهای تعیین شده در سالهای نه چندان دور حلقه مفقوده بازارکار در ذهن افراد جویای کار، خانواده ها و حتی مسئولین و سیاستگزاران کشور بوده است.نظام آموزشی سالهاست‌ که دیگر قادر نیست همه نیاز بازارکار از نظر تربیت نیروی کار ماهر را تامین کند و آموزشهای متناسب با فن آوریهای امروز کشور را ارئه دهد.
در روزگاری که تمام آمال آرزوهای جوانان و خانواده های آنها به تحصیلات دانشگاهی ختم می شود و هرسال تعداد زیادی از فارغ التحصیلان به جمع افراد جویای کار اضافه می شوند اما بسیاری از آنها مهارت لازم برای شروع یک حرفه را ندارند و اغلب یک مدرک تحصیلی نیز در دست دارند اما مهارت های لازم اجرای اشتغال را نیاموخته اند.
زمان آن رسیده است که نگرش و نظر همه ما از خانواده تا مسئولین تصمیم گیرنده تغییر کند و نظام آموزشی ما به موازات نظام علمی و آکادمیک به سمت مهارت آموزی و توانمند کردن افراد حرکت کند در این صورت ما هم در علوم و تکنولوژی های جدید و هم در بازار کسب و کار موفق خواهیم بود. و بار سنگینی از شانه دولت و خانواده های ایرانی برداشته خواهد شد.
 
تعداد بازدید کل :‌188