آرم فنی و حرفه ای استان گلستان
جامعه سالم ، آماده در برابر تهدیدات نوین                پدافند غیرعامل ، افزایش بازدارندگی در سایه حماسه حسینی                سال 99 ( سال جهش تولید )                
ملاقات عمومی
ملاقات عمومی با مدیر کل روز های
سه شنبه از ساعت 8 صبح الی 14 شماره تماس جهت هماهنگی : 32240662
آموزش مجازی


نظر سنجی
اهمیت آموزش های مجازی در مهارت آموزی به چه میزان است ؟
ثبت نظر
نظر سنجی
تاثیر حذف مالیات آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای بر کیفیت آموزش آنها به چه میزان بوده است ؟
ثبت نظر
تصویر روز

به مناسبت گرامیداشت هفته ملی مهارت؛
یادداشت تخصصی به قلم یوسفعلی مسعودی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بندرگز با موضوع مهارت آموزی


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان،یوسفعلی مسعودی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بندرگز به مناسبت گرامیداشت هفته ملی مهارت یادداشت تخصصی با موضوع مهارت‌آموزی ارائه کرد.
متن این یادداشت به شرح ذیل است:

مقام معظم رهبری: ایجاد نهضت مهارت آموزی در جهت حمایت گسترده از آموزش‌های مهارتی قطعا به محقق سازی شعار سال کمک شایانی خواهد کرد.
نقش مجموعه آموزش فنی و حرفه ای کشور همانند سالهای اخیر در اجرای شعار سال پررنگ تر است، زیرا جهش تولید نیازمند نیروهای انسانی متخصص و ماهر است که در این راستا به کار گرفته شوند. افزایش هدفمند کمی و کیفی با توجه به ظرفیت های خالی واحدهای تولیدی کشور، نیازمند پرورش نخبگان مهارتی است و اصلاح ساختار تولید ملی، توسعه کانون های تولیدی کوچک و بزرگ، توسعه صادرات کالاهای ایرانی با بهره مندی از توانایی نخبگان مهارتی و با تکمیل زنجیره تولید میسر می شود. جهش نیروی کار و ارتقای مهارت فردی و جمعی در سطح جامعه پیش نیاز جهش تولید است از این رو از مسئولان و متولیان امر و خانواده ها انتظار می رود تا در جهت بسط و گسترش فرهنگ کار، زمینه های لازم و مشوق های انگیزشی را در جهت توسعه آموزشهای مهارتی فراهم نموده و مهارت به عنوان یک ارزش مهم در بین آحاد جامعه ترویج داده شود. نهادینه سازی مهارت آموزی در سطح جامعه امری است که اگر تحقق پذیرد و شعار هر خانواده یک مهارت فراگیر شود برکات فراوانی در بخشهای مختلف جامعه خواهیم داشت. جهش تولید نیازمند جهش مهارتی در بکارگیری استعدادها و ایده های جوانان خلاق و پرانگیزه در تمامی بخش های کشور است، لذا توجه ویژه خانواده و نهادها در کشف استعدادهای مهارتی جوانان و پرورش آنان اهمیت ویژه ای دارد و برای تسهیل شرایط و هماهنگی و تعامل راهگشای است .قطعا جهش تولید در فضای انحصارگرایانه به هیچ عنوان اتفاق نخواهد افتاد لذا لازم است با شناسایی واحدها و بنگاههای اقتصادی کوچک و بزرگ، ظرفیت های خالی اشتغال شناسایی و موانع ورود کارآموزان مهارت دیده به آنها برطرف شده و زمینه برای ایجاد حضور جوانان ماهر در مسیر منافع ملی تسهیل شود.
ضمنا جهش تولید نیازمند عزم ملی، تعامل و هماهنگی است و تدوین سند مهارت و تشکیل شورای مهارت استان، بستری برای بهره گیری از نظرات، ایدهها تعامل و هماهنگی هرچه بیشتر است.
این سند با مشارکت ذینفعان مختلف تدوین شده و با توجه به پتانسیل هر شهرستان، ظرفیت های موجود در بخش آموزش هر شهرستان با چشم انداز بازار کار، برنامه مهارتی برای تربیت نیروی ماهر و نیاز بازار اشتغال در این سند دیده شده است.
 
تعداد بازدید کل :‌87