آرم فنی و حرفه ای استان گلستان
جامعه سالم ، آماده در برابر تهدیدات نوین                پدافند غیرعامل ، افزایش بازدارندگی در سایه حماسه حسینی                سال 99 ( سال جهش تولید )                
ملاقات عمومی
ملاقات عمومی با مدیر کل روز های
سه شنبه از ساعت 8 صبح الی 14 شماره تماس جهت هماهنگی : 32240662
آموزش مجازی


نظر سنجی
اهمیت آموزش های مجازی در مهارت آموزی به چه میزان است ؟
ثبت نظر
نظر سنجی
تاثیر حذف مالیات آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای بر کیفیت آموزش آنها به چه میزان بوده است ؟
ثبت نظر
تصویر روز

به مناسبت گرامیداشت هفته ملی مهارت؛
یادداشت تخصصی به قلم غلامرضا رحمتی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای فناوری اطلاعات شهرستان گرگان با موضوع مهارت آموزی را از چه زمانی شروع کنیم


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان،غلامرضا رحمتی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای فناوری اطلاعات شهرستان گرگان به مناسبت گرامیداشت هفته ملی مهارت یادداشت تخصصی با موضوع مهارت آموزی را از چه زمانی شروع کنیم، ارائه کرد.
متن این یادداشت به شرح ذیل است:

آموزش مهارت و کارآفرینی باید در دوران ابتدایی صورت گیرد تا ذهن انسان از همان ابتدا با مباحث فن و مهارت آشنا شود و در جوانی به عنوان فردی موفق در اجتماع ایفای نقش نماید.
به طور قطع نداشتن تخصص از دلایل مهم معضل بیکاری در جامعه است وبرای پیشگیری از بیکاری درسنین بالاتر باید مسأله مهارت‌آموزی را از سنین پایین‌تر آغاز کرد که دوران نوجوانی بهترین زمان برای مهارت آموزی است.
آموزشهای فنی و حرفه‌ای از ارکان مهم و اساسی برای ورود افراد به بازار کار و دستیابی به مشاغل پایدار و باثبات است .
اغلب کشورها در مدارس خود از فعالیت‌های علمی صرف به توسعه مهارتها و کارآفرینی روی آورده‌اند .
هر محصلی در کنار تحصیل باید یک پیوست مهارتی داشته باشد؛ یعنی مهارت‌هایی را کسب کند که منجر به کارآفرینی شود و اگر این کار را از همان دوران ابتدایی و متوسطه برای دانش‌آموزان شروع نماییم و آنها را به مهارتی که هم مورد علاقه آنان باشد و جامعه نیز به آن نیاز داشته باشد سوق دهیم می‌توانیم کارآفرینی را در جامعه نهادینه کنیم و خوبی این طرح این است که اگر فرد با تحصیل و درس نتوانست به شغل مطلوبی برسد می تواند با کمک آن مهارتی که کسب کرده برای خود و جامعه مفید باشد. باید لیستی از اولویت‌های شغلی مورد نیاز جامعه تهیه و با مشاوره دادن به نوجوانان در انتخاب مهارت صحیح کمک کنیم.

 
تعداد بازدید کل :‌88