آرم فنی و حرفه ای استان گلستان
جامعه سالم ، آماده در برابر تهدیدات نوین                پدافند غیرعامل ، افزایش بازدارندگی در سایه حماسه حسینی                سال 99 ( سال جهش تولید )                
ملاقات عمومی
ملاقات عمومی با مدیر کل روز های
سه شنبه از ساعت 8 صبح الی 14 شماره تماس جهت هماهنگی : 32240662
آموزش مجازی


نظر سنجی
اهمیت آموزش های مجازی در مهارت آموزی به چه میزان است ؟
ثبت نظر
نظر سنجی
تاثیر حذف مالیات آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای بر کیفیت آموزش آنها به چه میزان بوده است ؟
ثبت نظر
تصویر روز

به مناسبت گرامیداشت هفته ملی مهارت؛
یادداشت تخصصی به قلم اعظم کیاء رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شهرستان کردکوی با موضوع مهارت آموزی


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان،اعظم کیاء رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شهرستان کردکوی به مناسبت گرامیداشت هفته ملی مهارت یادداشت تخصصی با موضوع مهارت‌آموزی ارائه کرد.
متن این یادداشت به شرح ذیل است:

مهارت یک توانایی اکتسابی برای انجام یک کار خاص جهت رسیدن به نتیجه از پیش تعیین شده در زمان مشخص می باشد ، بعضی از مهارتها عمومی بوده و در زندگی روزمره بکار می آید و برخی دیگر تخصصی و مربوط به یک شکل خاص می باشد .
در قرن حاضر انسان در مرحله ای از کمالگری رسیده است که باعث می شود جوامع بشری برای کسب مهارتهای مدرن و نوین در جهت رفع نیازهای زندگی سوق داده شود، نقش فنی و حرفه ای برای داشتن جامعه ای متخصص و پویا کاملاً روشن است امیدواریم با تکیه بر طرح های نوین و استانداردهای آموزشی ، جامعه را از لحاظ ساختار شغلی به یک جامعه پیشرفته تبدیل کنیم . آموزشهای شغلی در جهت صنعت ، خدمات و کشاورزی می تواند با بهره گیری از ظرفیت های مربوط در هر منطقه منجر به کارآفرینی و رونق اقتصاد آن منطقه گردد و کشور را به فرمایش مقام معظّم رهبری در سال جهش تولید ، به خودکفائی برساند.
خودکفایی به حالتی اشاره دارد که در آن جامعه به هیچ کمک خاصی حمایت یا تعامل برای بقاء نیاز نباشد بنابراین در حالت اقتصادی خودکفا هیچ نیازی به دیگران ایجاد نمی گردد .
شیوه هایی که خودکفایی ممکن می سازد یا به آن کمک می کند، کشت پویا ، کشاورزی پایدار یا انرژی تجدید پذیر می باشد این خودکفایی و استقلال اقتصادی است که زمینه و بستر استقلال سیاسی و نظامی را فراهم می آورد و اصل اول در تولید اقتصاد ، کار می باشد . لازمه انجام کار آموزشهای مهارتی است دانش تئوری و مهارتی در کنار هم در ایجاد نیروی متخصص و ماهر و کارآمد می تواند باعث پیشرفت جوامع بشری گردد.
امیدوارم در سایه الطاف حق تعالی وتحت توجهات حضرت بقیه الله ، با عزم واراده محکم در جهت ترویج وتوسعه فرهنگ کار آفرینی واشتغال در منطقه خدمتگزار باشیم .
 
تعداد بازدید کل :‌84