آرم فنی و حرفه ای استان گلستان
جامعه سالم ، آماده در برابر تهدیدات نوین                پدافند غیرعامل ، افزایش بازدارندگی در سایه حماسه حسینی                سال 99 ( سال جهش تولید )                
ملاقات عمومی
ملاقات عمومی با مدیر کل روز های
سه شنبه از ساعت 8 صبح الی 14 شماره تماس جهت هماهنگی : 32240662
آموزش مجازی


نظر سنجی
اهمیت آموزش های مجازی در مهارت آموزی به چه میزان است ؟
ثبت نظر
نظر سنجی
تاثیر حذف مالیات آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای بر کیفیت آموزش آنها به چه میزان بوده است ؟
ثبت نظر
تصویر روز

علی اوسط هاشمی معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور:
دپارتمان ملی مهارت سبز برای نخستین بار در کشور در استان گلستان تشکیل می شود


اوسط هاشمی از تشکیل دپارتمان مهارت سبز برای نخستین بار در کشور در استان گلستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان، علی اوسط هاشمی صبح امروز(چهارشنبه 2 مهر) در شورای مهارت استان گلستان اظهار کرد: با درایت رهبر امت و ایثارگری رزمندگان توانستیم هشت سال دفاع مقدس را پشت سر بگذاریم و برای باقی ماندن در این مسیر، تکریم ملت مهمترین موضوعی است که باید به آن اهتمام داشته باشیم.
اوسط هاشمی بیان کرد: امروز بدون شک مهارت می تواند گره گشای بسیاری از مشکلات باشد و نباید به مهارت صرفاً به حوزه اشتغال بنگریم چرا که از زیستن مسالمت آمیز در کنار هم تا بهره گیری از فضای مجازی همه در گروی داشتن مهارت است.
وی با بیان اینکه امروز مهارت گفتگو در هر سطحی یک ضرورت در کشور به شمار می رود، افزود: امروز مهارت ایجاد شبکه در توسعه ارتباطات و بازاریابی باید مورد توجه قرار گیرد و دامنه مهارت بسیار وسیع و گسترده است.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با تأکید بر اینکه مهارت عبور از بحران و فرصت سازی در شرایط سخت باید در دستور کار باشد، یادآور شد: امروز سوادی مد نظر جامعه است که بتواند جامعه را از بحران عبور کند و اگر کسی سواد علمی بالایی داشته باشد ولی توان موثر برای عبور از مشکلات را نداشته باشد، نمی توانیم از وی برای حل مشکلات کشور بهره لازم را ببریم.
اوسط هاشمی بیان کرد: سرعت تکنولوژی و میزان تاثیرپذیری و وسعت پوشش آن قوی است و از آن به انقلاب صنعتی چهارم یاد می شود و اگر انسان نتواند این توانایی را برای بهره گیری از این تکنولوژی در خود به وجود بیاورد بسیاری از فرصت ها را از دست می دهد.
وی به پدیده کرونا اشاره کرد و گفت: کرونا برخی از ضرورت ها مثل آموزش مجازی را جزو ضرورت های اجتناب ناپذیر قرار داد که از طریق آن خرید نان و کالا، تهدیدی برای سلامتی به شمار نمی رود.
اوسط هاشمی بیان کرد: رئیس محترم جمهور تاکید کرده است که از محل فروش سهام تجهیزات فنی و حرفه ای بروز شود.
وی با بیان اینکه باید بتوانیم با افزایش مهارت به پایداری مرزهای کشور کمک کنیم، افزود: در سال های گذشته با مدرک گرایی فرهنگ مهارت آموزی را سرکوب کردیم و باید ظرفیت استان به سمتی سوق یابد که اصراری وجود نداشته باشد که همه فرزندان ما دارای مدرک دکترا باشند.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور از ایجاد دپارتمان ملی مهارت سبز برای نخستین بار در کشور خبر داد و ابراز داشت: استان گلستان ظرفیت بالایی دارد که می تواند مشاغل پایدار در حوزه تولید به وجود بیاورد و کشور هندوستان به دنبال این است که کل کشور خود را به این سمت سوق دهد.
اوسط هاشمی بیان کرد: در ایجاد دپارتمان ملی مهارت سبز به مهارت آموزی در حوزه تولید محصولات ارگانیک، ساخت محصولات با صرفه جویی انرژی، ذوب آلومینیوم، نصب کننده شبکه ، مهندسی انرژی، مکانیک صنعتی محیط سبز و متخصص حسابداری سبز توجه می شود.
وی ابراز داشت: میزبانی مسابقه ملی سیستم هوشمند ساختمان در گلستان که منطبق با دپارتمان ملی مهارت سبز است در گلستان برگزار می شود.
 
تعداد بازدید کل :‌268