آرم فنی و حرفه ای استان گلستان
جامعه سالم ، آماده در برابر تهدیدات نوین                پدافند غیرعامل ، افزایش بازدارندگی در سایه حماسه حسینی                سال 99 ( سال جهش تولید )                
ملاقات عمومی
ملاقات عمومی با مدیر کل روز های
سه شنبه از ساعت 8 صبح الی 14 شماره تماس جهت هماهنگی : 32240662
آموزش مجازی


نظر سنجی
اهمیت آموزش های مجازی در مهارت آموزی به چه میزان است ؟
ثبت نظر
نظر سنجی
تاثیر حذف مالیات آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای بر کیفیت آموزش آنها به چه میزان بوده است ؟
ثبت نظر
تصویر روز

معاون وزیر و رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور:
برای توسعه آموزش، همراهی آموزش فنی و حرفه ای با اتاق بازرگانی ضروری می باشد


اوسط هاشمی گفت: تبصره دو ماده 38 قانون مالیات تاکید دارد که از محل 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده می توانیم 0.003 درصد را برای مهارت آموزی واحدهای صنعتی و صنوف اختصاص دهیم و در این مسیر با اتاق بازرگانی گرگان همراهی خواهیم داشت.


به گزارش روابط عمومی اداره کل فنی و حرفه ای استان گلستان، علی اوسط هاشمی صبح امروز(پنجشنبه 3 مهر) در نشست صمیمی با برخی از فعالان اقتصادی استان گلستان ضمن گرامیداشت هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد: انقلاب ما حاصل اراده دسته جمعی و متقن ملت بود و جنس انقلاب اسلامی مردمی بود و همه خواهان این انقلاب بودند و لذا ملت ایران راه مقابله با انقلاب را برای دشمنان دشوار و فرسایشی کرد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشورادامه داد: باید بپذیریم که نمی توانیم با تفکر دهه 60 پاسخگوی دهه 90 باشیم و باید به روز عمل کنیم و از ائمه اطهار(ع) نیز نقل شده است که باید مرد زمان خویش باشیم.

اوسط هاشمی بیان کرد: اگر اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان به صورت جدی تحول پیشرو را مورد توجه قرار ندهد این مجموعه نمی تواند از نیاز مخاطبان خود بر بیاید.

وی گفت: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان با کل مجموعه خدمات بخش کشاورزی، صنعت، خدمات در ارتباط است و اگر تحول شگفت و عمیقی که دنیا در حال تجربه است به شکل جدی فکر نکنیم از نقش خود فاصله گرفتیم و با یک خزان پاییزی در مشاغل و کارها رو به رو می شویم.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تاکید کرد: پدیده ای مثل کرونا ریزش یک میلیونی در میزان ایجاد مشاغل را به وجود آورد و هیچ راهی نداریم که در این شرایط بتوانیم مدیریت بحران داشته باشیم.

اوسط هاشمی یادآور شد: امروز لحظه به لحظه تکنولوژی در حال رشد و توسعه است و اگر گام های ما با شرایطی که جهان تجربه می کند همگام و برابر نباشد با مشکل رو به رو می شویم.

وی به آینده پژوهی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان تاکید کرد و افزود: در دیواندره کردستان فردی با وارد کردن تکنولوژی میزان تولید محصولات صیفی در هکتار را به 650 تن رسیده است.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بابیان اینکه آزمون و سنجش مستمر و پایدار یک ضرورت است، خاطرنشان کرد: سنجش یعنی اطمینان از مهارت فرد و باعث بروزرسانی ظرفیت های نیرو در واحدهای صنعتی می شود.

اوسط هاشمی یادآور شد: احساس نیاز به سنجش و آزمون مستمر تضمین کننده کیفیت و منجر به کاهش هزینه ها می شود و می توانیم در این راستا با اتاق بازرگانی یک رابطه تنگاتنگی ایجاد کنیم.

وی بابیان اینکه بالغ بر 43 درصد از اشتغال این استان در حوزه خدمات است، تاکید کرد: تفکر همه جانبه به توسعه یک ضرورت است و باید در حوزه کشاورزی و صنعت نیز وارد شویم و در روز گذشته تصمیم گرفتیم که دپارتمان ماشین آلات کشاورزی را در استان راه اندازی کنیم و مهارت کشاورزان این منطقه را افزایش دهیم.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تاکید کرد: انتظار داریم که اتاق بازرگانی استان گلستان مرکز آموزش خود را توسعه دهد و با این مجموعه از طریق ارائه گواهینامه فنی و حرفه ای و استاد و مربی برای آموزش همراهی خواهیم کرد.

اوسط هاشمی بابیان اینکه با مهارت به انسان ها جایگاه می دهیم، افزود: فرد با مهارت در بازار بیکار نمی ماند و باید بازار را با نیروی ماهر پر کنیم.

وی گفت: تبصره دو ماده 38 قانون مالیات تاکید دارد که از محل 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده می توانیم 0.003 درصد را برای مهارت آموزی واحدهای صنعتی و صنوف اختصاص دهیم.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تاکید کرد: تبصره دو ماده 38 برای اتاق بازرگانی یک فرصت است که می توانیم بخشی از مالیات های صنوف را برای آموزش اختصاص دهیم.

اوسط هاشمی بیان کرد: الزام فراگیری مهارت قبل از صدور پروانه مصوبه مجلس شورای اسلامی سال 76 است و این مهم باعث پایداری شغل می شود و اتاق بازرگانی باید منادی آن در جامعه باشد.

وی گفت: در حوزه توسعه استان، اتاق بازرگانی برای فنی و حرفه ای نقشه راهی را ترسیم کند که نیازمند آموزش چه مهارتی است تا قبل از آنکه کارخانه ای استارت بزند نیروی آن را تربیت کرده باشیم.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تاکید کرد: باید آسیب شناسی در حوزه کار در اتاق بازرگانی اتفاق بیفتد و بررسی کنیم که چه مسیری نیاز به آموزش های تکمیلی دارد.
ابراهیم کریمی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان نیز در این جلسه اظهار کرد: مهارت آموزی یک ضرورت است و گاهی شاهد آن هستیم در بخش های مختلف مثل هتلداری افرادی فعالیت می کنند که از مهارت لازم برخوردار نیستند و لذا در انجام فعالیت های خود به موفقیت نیستند.

وی همچنین تاکید کرد: بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاهی بدون هیچ مهارتی بیکار می مانند و خرسند هستیم که در طول سال های اخیر به این مسائل پرداخته شده است.
سعید مازندرانی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان با بیان اینکه نیاز است که در بخش آموزش استان یک تحول ایجاد کنیم، گفت: در بحث مهارت آموزی در محیط واقعی با همت فنی و حرفه ای استان گلستان سال گذشته یک هزار و 200 نفر و امسال یک هزار و 800 نفر آموزش دیدند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان 18.5 درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار هستند، تاکید کرد: تولید کنندگان ما در حوزه صادرات و فروش مشکلات زیادی دارند و این مسائل باعث شده است که موضوع آموزش و بهره وری جزو اولویت های نخست آنها نباشد.

مازندرانی بیان کرد: نیاز سنجی دانشگاه ها در بخش تولید یک ضرورت است و باید به آن اهتمام داشته باشیم و با وجود نیروهای مهار باز نیروهای متخصص از خارج از کشور و اتباع خارجی تامین می شود و نیاز است در این بخش نیز توجه بیشتری شود.
حسین طلوعیان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان نیز در این جلسه تاکید کرد: صدور پروانه های بهره وری منوط به مهارت شود و با وجود اینکه استان گلستان یک استان صنعتی نیست توانسته نزدیک به دو هزار شغل در حوزه صنعت ایجاد کنیم.
وی افزود: کسانی که واحد صنعتی را راه اندازی می کنند اگر در بازار دنبال نیروی ماهر باشند با مشکل رو به رو می شوند و نیروی ماهر کالا نیست که بتوانیم در بازار خریداری کنیم.
علی محمد چوپانی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان نیز در این جلسه برآموزش و بهره گیری از نیروهای ماهر تاکید کرد و گفت: مهارت متناسب با نیاز کارگاه ها و واحدهای صنعتی و خدماتی باید در دستور کار باشد.

تعداد بازدید کل :‌48