آرم فنی و حرفه ای استان گلستان
جامعه سالم ، آماده در برابر تهدیدات نوین                پدافند غیرعامل ، افزایش بازدارندگی در سایه حماسه حسینی                سال 99 ( سال جهش تولید )                
ملاقات عمومی
ملاقات عمومی با مدیر کل روز های
سه شنبه از ساعت 8 صبح الی 14 شماره تماس جهت هماهنگی : 32240662
آموزش مجازی


نظر سنجی
اهمیت آموزش های مجازی در مهارت آموزی به چه میزان است ؟
ثبت نظر
نظر سنجی
تاثیر حذف مالیات آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای بر کیفیت آموزش آنها به چه میزان بوده است ؟
ثبت نظر
تصویر روز

علی اوسط هاشمی معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور:
برگزاری مسابقات آزاد مهارتی فرش ایران در بندرترکمن/ راه اندازی مرکز آموزش پرورش و نگهداری اسب در بندرترکمن


اوسط هاشمی از برگزاری مسابقات آزاد مهارت فرش ایران در بندرترکمن خبر داد.
به گزارش روایط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان، علی اوسط هاشمی در بازدید از آموزشگاه آزاد فرش شهرستان بندرترکمن (نگارستان) در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: این آموزشگاه یکی از بهترین مراکز آموزش فرش است که برگرفته از هنر و ذوق خواهران ترکمن این مکان راه اندازی شده است.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بابیان اینکه این مرکز می تواند زمینه ساز مسابقات آزاد مهارتی فرش ایران در شهرستان بندرترکمن شود، ادامه داد: این مسابقات در بین آموزشگاه های آزاد و دولتی فنی و حرفه ای کشور برگزار می شود و قطعا برگزاری این مسابقات به تبادل ترویج کمک می کند.

اوسط هاشمی افزود: فرش ایرانی پیامی از فرهنگ غنی و تمدن کهن ایران است و نباید به فرش صرف به عنوان یک محصول که برگرفته از نخ و پشم و بافت است فکر کنیم.

وی گفت: تا به امروز بسیاری از کشورها از فرش ایرانی کپی برداری کردند اما هیچ کدام از این تولیدات نتوانسته خدشه ای به فرش ایران وارد کند و وقتی از چنین سرمایه بهره مند هستیم باید به این مهم بیشتر توجه کنیم.

رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور افزود: نگاه ما به برگزاری مسابقات در پایتخت یا مرکز استان است و با توجه به ظرفیت های گردشگری و ساحلی این مسابقه را در این مکان در نظر گرفته شده است.

اوسط هاشمی افزود: قابلیت استان گلستان در اسب سواری قابل توجه است و عشق و علاقه مردم این استان به این مهم را نمی توانیم در این منطقه نادیده بگیریم و بنا شد آموزشگاه فنی و حرفه ای به منظور تبیین استانداردهای لازم بر اسب سواری را از این منطقه استارت بزنیم و امیدواریم بتوانیم از صاحب نظران و نخبگان در این زمینه کمک بگیریم.
 
تعداد بازدید کل :‌68