آرم فنی و حرفه ای استان گلستان
جامعه سالم ، آماده در برابر تهدیدات نوین                پدافند غیرعامل ، افزایش بازدارندگی در سایه حماسه حسینی                سال 1400: سال تولید ، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها                
ملاقات عمومی
ملاقات عمومی با مدیر کل روز های
سه شنبه از ساعت 8 صبح الی 14 شماره تماس جهت هماهنگی : 32240662
آموزش مجازی


نظر سنجی
اهمیت آموزش های مجازی در مهارت آموزی به چه میزان است ؟
ثبت نظر
نظر سنجی
تاثیر حذف مالیات آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای بر کیفیت آموزش آنها به چه میزان بوده است ؟
ثبت نظر
تصویر روز

به مناسبت گرامیداشت هفته ملی مهارت؛
یادداشت تخصصی به قلم جواد شیرآبادی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای ارتقاء مهارت علی آبادکتول با موضوع"مهارت آموزی؛ زیربنای رونق تولید و کارآفرینی"


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان، به مناسبت گرامیداشت هفته ملی مهارت جواد شیرآبادی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای ارتقاء مهارت علی آبادکتول یادداشتی با موضوع مهارت آموزی؛ زیربنای رونق تولید و کارآفرینی نوشت.
متن این یادداشت به شرح ذیل است:

مهارت آموزی نقش مهمی در ، اشتغال و رونق تولید، کارآفرینی ایفا می کند. با تاکید بر تمرکز مهارت یابی و ارتقای بهره وری افراد، باید تلاش کرد تا با ایجاد تناسب میان نظام آموزشی مهارت و نیاز بازار کار و اشتغال ، جامعه را در جهت تحقق اهداف کلان سوق داد و این محقق نمی‌شود جز با ترویج فرهنگ مهارت آموزی در بین اقشار مختلف جامعه بخصوص جوانان.
اکنون عصر دانش نیست، عصر ابتکار عمل و داشتن مهارت است. اکنون کسانی موفقند که می توانند آموخته های دانشی خود را با مهارت های فنی در هم آمیخته و با شناخت بازار کار و نیازهای مهارتی جامعه به این عرصه وارد شوند.
امروزه می بایست الگوی مهارت آموزی از دوران ابتدایی آموزش فرهنگ سازی گردد و در تمام دوره‌ها مبتنی بر یادگیری دانش به همراه تربیت انسان، پرورش مهارت‌ها و پژوهش‌ها همراه باشد، که شاخص اصلی تحقق این امر راه اندازی مدارس کسب و کار می‌باشد.
رشد و توسعه اقتصادی هر کشور به ایجاد و توسعه اشتغال وابسته است که در این میان مهارت آموزی و کارآفرینی می تواند نقش بسیار برجسته ای داشته باشد. یکی از راه‌ کارهای مهم رفع بیکاری، کارآفرینی و افزایش سطح مهارت محسوب می‌شود که فقدان آن برای ورود به بازار کار از موانع مهم بهبود وضعیت اشتغال به شمار می‌رود.
با توجه به نقش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در راستای اشتغال زایی ضرورت دارد مسیر آموزش در دانشگاهها نیز بسوی مهارت آموزی تغییر یابد . بنابراین باید به دنبال افزایش مهارت آموزی در میان افراد بود.
با مهارت آموزی می‌توان به ارتقای سطح اقتصادی خانواده‌ها، ایجاد روحیه خودباوری جوانان و ازبین بردن معضلات اجتماعی و بزه کاری کمک کرد. نهضت مهات آموزی می تواند راه کاری برای ایرانی سربلند باشد.
 
تعداد بازدید کل :‌78
  
آخرین به روز رسانی :‌ 1400/05/03