آرم فنی و حرفه ای استان گلستان
جامعه سالم ، آماده در برابر تهدیدات نوین                پدافند غیرعامل ، افزایش بازدارندگی در سایه حماسه حسینی                سال 1400: سال تولید ، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها                
ملاقات عمومی
ملاقات عمومی با مدیر کل روز های
سه شنبه از ساعت 8 صبح الی 14 شماره تماس جهت هماهنگی : 32240662
آموزش مجازی


نظر سنجی
اهمیت آموزش های مجازی در مهارت آموزی به چه میزان است ؟
ثبت نظر
نظر سنجی
تاثیر حذف مالیات آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای بر کیفیت آموزش آنها به چه میزان بوده است ؟
ثبت نظر
تصویر روز

در راستا ترویج فرهنگ مهارت آموزی و تقویت مشارکت در اجرای آموزش های فنی و حرفه ای در سطح روستا؛
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای آق قلا با دهیاران بخش مرکزی شهرستان دیدار کرد


در راستا ترویج فرهنگ مهارت آموزی و تقویت مشارکت در اجرای آموزش های فنی و حرفه ای در سطح روستا، رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای با دهیاران و شوراهای بخش مرکزی شهرستان آق قلا در روز چهارشنبه 21 مهر ماه در محل بخشداری مرکزی شهرستان دیدار کرد.
به گزارش روابط عمومي مرکز آموزش فنی و حرفه ای آق قلا، میرابی بخشدار مرکزی گفت: بخشداری متعلق به همه اقشار مختلف جامعه است و در راستاي رفع مشکلات معيشتي و اشتغال مردم مشتاق هستيم.
میرابی با اشاره به اينکه يکي از عمده ترين دلايل مراجعات مردمي موضوع اشتغال است تصريح کرد: جوانان بيکار و تحصيل کرده براي اشتغال به شورا و بخشداری و فرمانداری مراجعه مي کنند و اعضاي شوراي دهياران نيز به واسطه حضور در محلات و سطح روستاها مختلف مشکلات بيکاري را به خوبي احساس مي کنند.
الازمنی رييس مرکز در اين نشست گفت: نيازسنجي آموزشي فرآيندي است که طي آن نيازهاي منطقه‌اي روستاها در راستاي توسعه کسب و کارهاي روستايي احصا شده و به برنامه‌ريزان آموزشي کمک مي‌کند تا آموزش‌هاي مورد نياز را به فراخور شرايط منطقه‌اي هر يک از دهستان‌هاي شهرستان و بخش ارايه شود.
الازمنی در ادامه نشست با اشاره به برنامه هاي مرکز آموزش فني و حرفه اي شهرستان در روستاها، تصريح كرد: ظرفيت هاي روستايي به دليل نزديكي به شهر ها، قابليت اشتراك موضوعات آموزشی منجر به اشتغال را دارند.
وي افزود: فرآيند نيازسنجي از نظرات دهياران روستاها و شوراها بايد شروع شود و پس از جمع آوري نياز سنجي بر حسب پتانسيل روستا در شوراي مهارت شهرستان نیز قابل مطرح خواهد شد.
شایان ذکر است در اين نشست مواردی نظیر، زمينه تشکيل جلسه با دهياران و شورا هاي حوزه شهرستان بخش مرکزی جهت شرکت کارشناسان مشاوره هدايت شغلي مرکز آموزش فنی و حرفه ای آق قلا براي نيازسنجي آموزشي، زمينه ايجاد تفاهم نامه مشترک في ما بين بخشداری و مرکز آموزش فني و حرفه‌ای ، براي توانمند سازي جامعه هدف در اين حوزه ، توجه جدي به آموزشهاي فني و حرفه اي جاري در برنامه هاي آتي دهياران ، شوراها ، حمايت از اجراي آموزشهاي فني و حرفه اي و مهارتي در سطح روستا و جمع بندي موارد فوق جهت تشکيل شوراي مهارت شهرستان آق قلا به رياست فرماندار شهرستان، مصوب شد.


 
تعداد بازدید کل :‌132
  
آخرین به روز رسانی :‌ 1400/07/21