آرم فنی و حرفه ای استان گلستان
جامعه سالم ، آماده در برابر تهدیدات نوین                پدافند غیرعامل ، افزایش بازدارندگی در سایه حماسه حسینی                سال 1400: سال تولید ، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها                
ملاقات عمومی
ملاقات عمومی با مدیر کل روز های
سه شنبه از ساعت 8 صبح الی 14 شماره تماس جهت هماهنگی : 32240662
آموزش مجازی


نظر سنجی
اهمیت آموزش های مجازی در مهارت آموزی به چه میزان است ؟
ثبت نظر
نظر سنجی
تاثیر حذف مالیات آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای بر کیفیت آموزش آنها به چه میزان بوده است ؟
ثبت نظر
تصویر روز

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور :
آموزش‌های مهارتی باید در قالب یک اکوسیستم دیده شود


رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در وبینار «آموزش مهارتی کارآفرینانه» که به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی برگزار شد گفت: آموزش های مهارتی باید در قالب یک اکوسیستم دیده شده و برنامه ریزی شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، « غلامحسین حسینی نیا» توضیح داد: در حال حاضر به دلیل نگاه مدرک گرایی در جامعه و تعدد دانشگاه ها، شاهد افزایش فارغ التحصیلان بدون مهارت در کشور هستیم که برخی از آنها با مدارج بالا، برای کسب مهارت به مراکز فنی حرفه ای مراجعه می کنند که در واقع سرفصل های این مهارت ها برای افراد با تحصیلات پایین تر طراحی شده است.

وی افزود: یکی از الگوهای موفق بومی سازی شده در کشور، الگوی دوگانه  آلمان است که بر مشارکت حداکثری صنایع و صنوف در آموزش مهارت ها و ضمانت اشتغال افراد مهارت دیده مبتنی است.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور خاطر نشان کرد: با افزایش اجرای چنین الگو هایی و تغییر دیدگاه مدرک گرایی به مهارت آموزی معضل اشتغال تا حد زیادی می تواند حل شود.

 
تعداد بازدید کل :‌31
  
آخرین به روز رسانی :‌ 1400/08/24